WILDA SIBERICA / PAW AND NOSE СМИРУВАЧКИ БАЛСАМ ЗА ШЕПИ И НОС – 40 ГР.

ЗАШТИТУВА • СМИРУВА
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД КОКОС • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР

515 ден

Опис

Заштитниот и смирувачки балсам е незаменливо решение за домашни миленици со чувствителни шепи и нос. Користиме диви собрани и органски состојки: Органските семки од кедар се едно од омилените задоволства на верверичките. Семето од кедар содржи многу витамини и корисни елементи кои ја заситуваат кожата и ја штитат од околината. Органското диво грозје е добро познато по своите антисептички својства. Органските никулци од пченица го стимулираат природниот процес на обновување на кожата, ја хранат и ја прават кожата да биде мека.

 

Начин на употреба: Нанесете и масирајте на сува и испукана кожа на носот и на внатрешниот дел од шепите на вашето куче. Почекајте додека не се впие балсамот. Користете го секојдневно за одржување.

СОСТОЈКИ (INCI): BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CERA ALBA, TOCOPHERYL ACETATE, COCOS NUCIFERA OIL, PINUS SIBIRICA SEED OILWH, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTWH, AQUA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

*состојки од органско земјоделство

(WH) органски деривати на диви собрани растенија

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.