WILDA SIBERICA / HYDRO BOOST ШАМПОН ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА СУВО КРЗНО – 1000 МЛ.

  • Тип на производ – Шампон за миленици
  • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Чистење
  • Сертификати – Vegan Society , Ecocert ORGANIC ECOPETCARE , SAFE PET COSMETICS
  • Брендови – Wilda Siberica
  • Тип на кожа – Сува кожа
  • Наменето за – Миленици

1,225 ден

Опис

За сува крзно на кое му е потребна хидратација! Алгите се омилената морска трева на поларните мечки. Мечките се сметаат за предатори, но тие исто така сакаат да јадат и алги. Проколагенот кој се содржи во алгите има богата мешавина од аминокиселини кои го обновуваат крзното правејќи го меко и свиленкасто. Железото и калиумот во алгите, активно го хидрираат крзното, додека јодот го храни и поттикнува раст.

Погоден за кучиња и мачки.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, масирајте една минута, па исплакнете со топла вода.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.