XIAOMI Mi Home Temperature & Humidity Monitor Сензор за температура и влажност

Еден од најдобрите сензори што ќе ги најдете, дизајниран така што ќе можете да уживате во целиот ваш свет, секогаш да знаете каква температура и влажност има во вашата соба. Сензорот се приклучува само преку Bluetooth. Најдобро е да го споите директно со вашиот паметен телефон преку апликацијата Mi Home. Ако мобилниот телефон е во опсегот на Bluetooth, можеме да ја провериме моменталната температура и влажност директно во апликацијата. Сензорот може да се поврзе и со контролната единица (Xiaomi Gateway).

Има LCD екран од 1,5 инчи – Bluetooth конекција – апликација Mi Home –

690 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.