BIO OIL Ладно цедено Сончогледово масло

Природно, чисто, нерафинирано сончогледово масло, богато со витамин Е и незаситени масни киселини. се добива со ладно цедење на семки од сончоглед, притоа зачувувајќи ги сите биолошки важни состојки, имено витамин Е и незаситени масни киселини.

Придобивки од консумирање сончогледово масло со ладно цедење:намалување на ризикот од срцеви заболувања, регулирање на холестеролот, регулирање на хормоналниот систем, зајакнување на коските

250 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.