CREATINE MONOHYDRATE 500 G Креатин

MeF1rst Creatine Monohydrate 500 gr Unflavoured – Ми Фирст креатин монохидрат во пакување од 500 гр без вкус

1,660 ден

Опис

83 сервирања / Додаток во исхрана

Фирст стандард за квалитет / Пред | За време | После тренинг / 3 гр креатин монохидрат на сервирање / Микронизиран креатин монохидрат

Без бои, презервативи,засладувачи / Клинички тестиран / Произведено во ЕУ / Без Глутен / Без ГМО /  Креатин Монохидрат / Направен за подобри резултати / Без разлика на тоа каде ги поставувате вашите цели: во теретана, на лента, надворешна активност или активност на терен, за добар тренинг и активност  потребно ви е креатин монохидрат.  Креатинот монохират е дизајниран од страна на спортистите и одобрено од страна на нутриционистите  за подобрување на секој тренинг и активност. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткортајна, интензивна вежба.  Бенефитот се појавува со користење на  3 гр дневно што е исто така и препорачаната дневна доза.

Квалитет на кој можете да се потпрете.

Креатин монохидрат во прав, додаток во исхрана.

*Препорачан референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: Креатин** Монохидрат

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви. Начин на употреба: Додадете 1 дозерка (3 гр) прав во 200 мл вода или вашиот омилен пијалок во шејкер и конзумирајте еднаш дневно 30 минути пред тренинг или непосредно по негово завршување.. Важно: Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балнсирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца. Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.** Креатинот не смеат да го користат бремени жени и доилки и лица под 16 години. Конзумирате може да доведе до зголемување на телесна маса преку акумулација на вода во мускулите.  Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени. Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.