HELENVITA Емулзија за воспоставување рамнотежа на кожата 60мл

Хидратантна дневна крема, за нега на мрсна кожа, склона на акни, со мат ефект
Детален опис
Хидратантен крем за лице за мрсна кожа склона на акни. Идеален за употреба како подлога за пудра. Го
регулира лачењето на себум, смирува и помага при иритации, при што кожата е поеластична и помека.
Активната состојка со природно потекло Phychosaccharide® го регулира лачењето на себум и го спречува
размножувањето на бактерии. Салицилната киселина помага при чистење на затнатите пори, додека
Алантоинот, Пантенолот и Алое вера гелот ја смируваат кожата, ја прават понежна, поеластична и помека.
Остава целодневен мат ефект.
Опис
Дерматолошки тестиран производ
Клинички тестиран производ
Не содржи парабени

Употреба
Се нанесува наутро и/или навечер, на чиста и сува кожа.

690 ден

Опис

Состав
ВОДА, ГЛИЦЕРИЛ СТЕАРАТ ЦИТРАТ, ПРОПАНЕДИОЛ, АЛУМИНИУМСКИ СКРОБ ОКТЕНИЛСУЦИНАТ, ППГ-3
БЕНЗИЛ ЕТЕР МИРИСТАТ, ИЗОАМИЛ ЛАУРАТ, 1-2 ХЕКСАНЕДИОЛ, Ц12-Ц13 АЛКИЛ ЛАКТАТ, ГЛИЦЕРИЛ

СТЕАРАТ, ФЕНОСКИЕТАНОЛ, САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА, ГЛИЦЕРИЛ УНДЕРЦИЛЕНАТ, КАРБОМЕР, ПАНТЕНОЛ,
НАТРИУМ СТЕАРОИЛЛАКТИЛАТ, ПАРФЕМ, ЦИКЛОДЕКСТРИН, ХИДРОКСИЕТИЛ ЦЕЛУОЛОЗА, АЛАНТОИН,
ХИДРОЛИЗИРАНА АЛГА, НАТРИУМ ХИЈАЛУРОНАТ, ЕТИЛХЕКСИЛ ГЛИЦЕРИН, НАТРИУМ ХИДРОКСИД,
БЕНЗОЕВА КИСЕЛИНА, ДЕХИДРОАЦЕТИНСКА КИСЕЛИНА, СОК ОД ЛИСТ ОД АЛОЕ БАРБАДЕНСИС,
ТЕТРАНАТРИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ, ЦИНК СУЛФАТ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.