James Bond 007 Women парфем за жени

Првиот женски мирис во колекцијата на Eon Productions е наречен James Bond 007 Women и е достапен од 2015 година. Мирисот содржи ноти на црн бибер, млеко од роза, бергамот, гарденија, елегантен и ладен јасмин, овошни и сочни ноти од капинка и сето тоа на основа од црна ванила и бел мошус со нијанси на кедар. Мирисот е достапен во шишенце во облик на рачна бомба, а на пазарот се појави во Јануари 2015 година.

1,773 ден2,440 ден

Исчисти

Опис

Парфемите на Џемс Бонд се произведуваат од страна на Eon Productions, додека сопственик на лиценцата е Procter & Gamble. Eon Productions е релативно нов производител кој со производство на Џемс Бонд парфемите почна во 2012 година и досега има произведено шест парфеми.

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

, ,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.