НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 20%

MOSSA 365 DAY DEFENCE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР SPF30

50мл

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЦИНК

784 ден

Опис

Оваа екстра лесна крема овозможува UVA/UVB зашитита од сонце од широк спектар – 365 дена во годината, успорувајќи го процесот на стареење. Волчјиот трн со неговата уникатна листа на Омега киселини ја подобрува хидратацијата на кожата, додека витамините од малина помагаат да се неутрализира стресот предизвикан од околината.

ТИП НА КОЖА:Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте секојдневно на вашето лице, за да ги спречите знаците на стареење и дамките од сонце.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZINC OXIDE, ISOAMYL LAURATE, DICAPRYLYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, GLYCERIN, CETYL RICINOLEATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, SODIUM CHLORIDE, BEESWAX, GLYCERYL CAPRATE, MAGNESIUM STEARATE, AROMA, SODIUM DEHYDROACETATE, RHUS VERNICIFLUA (SUMAC) PEEL CERA, SHOREA ROBUSTA RESIN, CELLULOSE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, XANTHAN GUMRUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, ALUMINUM TRISTEARATE, CI 77491 (IRON OXIDE), CI 77492 (IRON OXIDE), CI 77499 (IRON OXIDE), ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, POTASSIUM HYDROXIDE, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, GLYCOLIPIDS, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, LINALOOL, LIMONENE.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.