WILDA SIBERICA / WHITENING РЕГЕНЕРАТОР ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ПРИРОДНАТА БОЈА НА БЕЛО КРЗНО – 1000 МЛ.

ИЗБЕЛУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
КАПИНА • СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД КЕДАР

1,225 ден

Опис

За миленици со бело крзно, да се задржи нивниот снежен изглед! Поларната капина е омилениот деликатес на арктичката бела лисица. Капините созреваат во септември. Во овој период крзното на арктичката лисица почнува да ја менува бојата на крзното и како пристигнува зимата, станува целосно бело. Киселините и Ц витаминот кои ги содржи капината, го намалуваат производството на меланин, па крзното станува снежно бело, свежо и сјајно. Исто така е способно да издржи температури до минус 50 степени!

Погоден за кучиња и мачки.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, оставете го да делува 2-3 минути, па потоа исплакнете со топла вода.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.