НА ПОПУСТ 15%

Calvin Klein CK One тоалетна вода за мажи и жени 50мл

Овој свеж мирис е мирисот на младината на 90-тите години, Calvin Klein бил инспириран од однесувањето на својата сопствена ќерка и нејзиното друштво, провокативен стил со “политичка коректност“. Најверојатно бидејќи бил инспириран од младите, затоа и истиот станал толку популарен кај младата генерација, особено во САД. CK One од Calvin Klein е цитрусно-ароматичен мирис за мажи и жени. CK One е лансиран во 1994 година. Горните ноти се составени од ананас, зелени ноти, мандарина, портокал, папаја, бергамот, кардамом и лимон. Средните ноти, односно срцевината е составена од мускат, темјанушка, корен од ирис, јасмин, лилјан и роза, а основата претставува мешавина од сандалово дрво, килибар, мошус, кедар и вид лишаи.

2,290 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.