THE MAMMOTH 2 ВО 1 МАСКА И ГЛИНА ЗА БРИЧЕЊЕ ЗА МАЖИ

150мл

ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ МОВ • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ КЕДАР • ЕКСТРАКТ ОД ЖАЛФИЈА

460 ден

Опис

Тигрова трева во комбинација со див хмељ ја енергизираат вашата кожа, враќајќи го нејзиниот природен тон. Белата глина, сибирскиот кедар и органскиот сибирски мов ја измазнуваат кожата, додека органската жалфија ја омекнува и чисти кожата. Сибирскиот мов содржи голема количина од усниска киселина која помага при регенерација на клетките, го успорува процесот на стареење и го обновува еластицитетот на кожата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:Нанесете мала количина на вашето лице и врат, избричете се и потоа исплакнете со топла вода. За длабинско чистење, оставете ја маската 5-8 минути пред бричење, еднаш до два пати неделно.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.