❤️🍷 S’Helena Venco Rosso црно вино

Уникатна, несекојдневна купажа од 50% мерло, 25% каберне фран, 25% пино неро направена по Апасименто техника од реномираната апелација Колио. Богато комплексно буке од пасирани капини, компот од вишни, слатки зачини, цимет, кожа и чад како резултат од 24 месечно зреење во буре. На вкус повеќеслојно, овошно и комплексно со изразена свежина, меки танини со тероарски земјено-минеални тонови. Вистинско уживање!

1,400 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.