SkinDivision 100% PURE СМИРУВАЧКО МАСЛО ОД КУКУИ ОРЕВ

Маслото од кукуи орев е природен навлажнувач кој содржи олеинска и линолеинска масна киселина и е полно со антиоксиданти, витамин А, Ц и Е. Придобивките за здравјето на кожата на кукуи маслото се познати по тоа дека помагаат со кожни состојби како егзема, псоријаза и сува и испукана кожа. Се користело од древните хавајци со генерации, за смирување и подмладување на кожата од ефектите на сонцето, ветерот и солената вода. Одлично е за изгореници од сонце! Маслото од кукуи орев е одличен навлажнувач за лицето, бидејќи брзо се апсорбира во кожата, олеснувајќи го изгледот на брчки и фини линии, истовремено омекнувајќи и хидрирајќи ја вашата кожа. Дополнително, маслото е високо некомедогено, па не ги затнува порите. Исто така добро функционира како регенератор за ревитализација на сува, оштетена коса.

1,450 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки дневно или по потреба на целото лице, или регија на која и е потребна интензивна хидратација без мрсен траг. За лице, користете по вашиот омилен SkinDivision бустер и пред крема за хидратација. Исто така добро функционира како регенератор за ревитализација на сува, оштетена коса.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.