SVcareblends Sweet Patchouli Масло за нега на влакно на брада

Маслото од пачули има карактеристичен мирис кој може да се опише како дрвенест, сладок и зачинет. Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост и сувост. Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Маслото од пачули има различни дополнителни намени низ целиот свет.

  • лекување на кожни состојби како што се дерматитис, акни или сува, испукана кожа
  • помага при мрсна коса или првут
  • олеснување на симптомите на состојби како што се настинки, главоболки и стомачни тегоби
  • обезбедува чувство на релаксација и помага да се олесни стресот или анксиозноста
  • лекување на кожни состојби како што се дерматитис, акни или сува, испукана кожа
  • може да го контролира апетитот
  • има антифунгални и антибактериски агенси
  • може да се користи како додаток во ниски концентрации за вкус на храна како бонбони, печива и пијалоци

900 ден1,800 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.