MONGE PUPPY Лосос и ориз 12кг

Комплетна храна за кучиња на база на лосос и ориз, особено за кученца и млади кучиња од големи раси до 12 месеци, како и за бремени и доилки кучки.

Високата содржина на протеини во свежиот лосос и јаглехидратите од ориз ја прават храната лесно сварлива и ги задоволува високите енергетски потреби, што е исклучително важно за здрав развој во првите најважни месеци од животот.
Сите употребени суровини, од оброк од харинга до сушени јајца и пребиотици како FOS, го прават овој производ одлична поддршка за правилен развој на вашето домашно милениче. Храната содржи и глукозамин и хондроитин, вредни состојки за одржување на здрави зглобови и оптимален развој на скелетот.

Вашиот мал пријател ќе порасне во силно и здраво куче. Храната обезбедува оптимална пропорција на Омега-3 и Омега-6 киселини за да ја одржите кожата на вашето домашно милениче млада засекогаш.

5,076 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.